Dla pacjentów
serwis
Serwis adresujemy do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi systemami CAD/CAM dla techniki dentystycznej. Zarówno dla lekarzy
jak i techników. Oznaczenie CAD jest skrótem angielskim od Computer Aided Design, co w wolnym tłumaczeniu brzmi komputerowo wspomagane projektowanie. CAM to angielski skrót Computer Aided Manufacturing czyli komputerowo wspomagane wykonanie.
Lab - centrum frezowania dla techników i lekarzy
O NAS

Centrum frezowania Lab powstało w 2006 roku. Po doświadczeniach we wprowadzaniu pierwszych systemów komputerowego wykonywania tlenku cyrkonii w Polsce postanowiliśmy uruchomić własne centrum frezowania ukierunkowane na wykonywanie prac dla zewnętrznych laboratoriów protetycznych.

System CAD/CAM jaki zastosowaliśmy jest jedynym do tej pory systemem o tzw. otwartej architekturze. Oznacza to, że nie jesteśmy związani ograniczeniami wynikającymi z pracy na systemach zamkniętych przez producentów dentystycznych. Daje nam to pełną swobodę wykonywanych prac, doboru optymalnych materiałów od różnych dostawców oraz możliwości elastycznej polityki cenowej naszych usług. Do naszych zastosowań wybraliśmy materiały niemieckich producentów tlenku cykonii posiadające pełną certyfikację i najlepsze parametry wytrzymałościowe. Stosujemy tlenek cyrkonii posiadający wytrzymałość 1200 MPa na złamanie co daje nam i naszym klientom gwarancję największej wytrzymałości.

cad

Otwarta architektura naszego systemu pozwala na przyjmowanie i obróbkę plików z różnych skanerów innych firm. Daje to możliwość współpracy na odległość bez konieczności przesyłania modeli. W chwili obecnej skanery otwartej architektury stają sie atrakcyjne cenowo i powoduje to coraz większą liczbę laboratoriów decydujących się na zakup bądź wydzierżawienia takiego urządzenia. Takie rozwiązanie to szybkość i wygoda pracy we własnym laboratorium bez konieczności wysyłki prac i oczywiści bardzo obniżone koszty wykonania konstrukcji cyrkoniowych. W tej chwili pracujemy z klientami z Portugalii i Niemiec posiadającymi skanery otwarte.

Lab nie jest dużym laboratorium komercyjnym wykonującym prace zlecone jako dodatek do własnej działalności. Dlatego zlecania naszych kontrahentów realizujemy możliwie najszybciej i staramy się zaoferować najlepszą logistykę. Na bazie własnego doświadczenia służymy doradztwem technicznym przy pierwszych wykonywanych pracach w zakresie przygotowania modeli, obróbki i końcowego napalania ceramiki cyrkoniowej.

W niniejszym serwisie znajdziecie Państwo podstawowe zagadnienia związane z materiałami cyrkoniowymi i technologią CAD/CAM oraz wskazówki jak wprowadzić tego typu prace do oferty swojego laboratorium.